З чого складається системний блок?

Кожен користувач ПК знає, що комп’ютер - це не просто монітор, але й клавіатура, мишка, колонки ну і ,звичайно ж, системний блок. І саме про нього піде мова в цій статті.

Системний блок – це елемент ПК, виготовлений із алюмінію, сталі або пластмаси. Головні його функції – захищати комп’ютер від зовнішнього впливу, механічних пошкоджень, підтримувати оптимальний режим температури всередині ПК.

Усі деталі системного блоку умовно можна поділити на дві групи:
1. Комплектуючі, без яких ПК не працюватиме:

- Жорсткий диск;
- Процесор;
- Блок живлення;
- Корпус;
- Охолоджувальна система;
- Оперативна пам'ять;
- Материнська плата.

2. Комплектуючі, без яких ПК працюватиме частково, без деяких функцій:
- Супутникова та TV карта;
- Відео-, аудіокарта;
- Привід оптичних дисків;
- Картрідер.

Детальніше про кожну деталь системного блоку...

Жорсткий диск – пристрій, який зберігає інформацію та має незалежну пам'ять. Бувають трьох видів:
- HDD. Дешеві, найгучніші, швидкість запису/читання на останньому місці. У разі пошкодження, дані диску можна відновити. Ресурс майже необмежений.
- SSD. Безшумні диски, яким нестрашні удари та падіння. При поломці дані відновити неможливо. Ресурс обмежений, коштують дорожче за інші.
- H-HDD. Поєднання двох попередніх різновидів. Основна пам’ять на HDD + 1,5-2% від загального обсягу на SSD.

Процесор - інтегральні схеми, розташовані на одному модулі. Саме тут відбуваються усі обчислювальні процеси. Сучасні процесори багатоядерні, мають оперативну пам'ять (Кеш). Чим більше пам’яті -тим швидше працює ПК.

Блок живлення. Оснащений певною кількістю конекторів, куди підключаються комплектуючі ПК. Відбирають блок залежно від корпусу, материнської плати і потужності комп’ютера.

Корпус. Фіксує всі інші комплектуючі ПК. Тут можуть бути вбудовані порти: USB, аудіо (miniJack), eSATA, IEEE 1394.

Охолоджувальна система складається із кулера та радіатора. В одному системному блоці монтується мінімум дві системи охолодження: на процесор і блок живлення. Кулери системи охолодження виробляють 96 % шуму системного блоку.

Оперативна пам'ять - мікросхеми, які встановлюються в спеціальні гнізда материнської плати. Тут зберігаються необхідні для ПК дані. Важливо, щоб всі модулі належали до однієї партії. Об’єм оперативки та швидкість обміну інформацією з процесором напряму впливають на швидкість ПК. Як тільки системний блок вимкнути - дані з оперативкі видаляються.

Материнська плата (МП) сполучає усі комплектуючі комп’ютера. Усі МП мають інтегровані відео- та аудіокарти, яких вистачає для перегляду фільмів, прослуховування музики. 

Другорядні елементи системного блоку
TV карту використовують для перегляду та запису телевізійних програм. Супутникова карта обробляє сигнал супутникової тарілки.

Відеокарта необхідна для ігор і роботи з відеофайлами. Аудіокарту використовують для створення об’ємного звуку.

Привід оптичних дисків поділяють на:
- CD привід. Найдавніший стандарт;
- DVD привід. Найпопулярніший варіант;
- Blu-Ray привід. Найдорожчий та найновіший варіант.

Картрідер - спеціальний пристрій в системному блоці, куди підключають карту пам’яті.

Ми перерахували основні та другорядні комплектуючі ПК: процесор, відеокарта, жорсткий диск тощо. Але важливо не тільки знати всі деталі, але знати, де купити системний блок відмінної якості за оптимальну ціну.

Інтернет-магазин «КомпБест» допоможе Вам у цьому. Заходьте на наш сайт, щоб переглянути асортимент брендової комп’ютерної техніки та дізнатися про вигідні знижки і акції.